Kegel8.lt
+370 626 80500
9.00 - 16.00

Makšties ir makšties skliauto prolapsas

Makšties ir makšties skliauto prolapsas

Raumenys ir raiščiai aplink makštį išlaiko dubens organus savo vietoje, o šiems susilpnėjus galimas dubens organų slinkimas (prolapsas).

Makšties prolapsas yra terminas, apibrėžiantis gimdos, tiesiosios žarnos, šlapimo pūslės, šlaplės, plonosios žarnos pasislinkimą:

Cystocele (šlapimo pūslės prolapsas) – šlapimo pūslės iškritimas į makštį. Šlaplės prolapsas žinomas kaip urethrocele. Šlapimo pūslės ir šlaplės prolapsas kartu vadinamas cystourethrocele.

Rectocele (tiesiosios žarnos prolapsas) tiesioji žarna atsiremia į makštį. Arba išsikiša pro analinę angą (jos išsikišimas gali būti matomas).
Enterocele (plonosios žarnos prolapsas) – plonoji žarna remiasi į makšties sienelę.

Gimdos iškritimas – susilpnėję dubens raiščiai ir raumenys gali lemti gimdos iškritimą. Esant visiškam gimdos iškritimui, ji matoma išorėje.

Makšties skliauto prolapsas

Taip nutinka 15 procentų moterų, kurioms buvo atlikta histerektomija. Gimda remiasi į makštį, todėl pastaroji gali išsikišti į išorę.

Norint išvengti makšties prolapso, būtina stiprinti dubens raumenis. Galite atlikti Kėgelio pratimus, tačiau turite būti užtikrintos, kad pratimus atliekate teisingai. Naudojant Kegel8 elektroninius treniruoklius, galite būti užtikrintos, kad mankšta bus efektyvi, o rezultatai bus pasiekti greitai.