Kegel8.lt
+370 626 80500
9.00 - 16.00

Lytinių lūpų mažinimo operacija (labiaplasty): ar to reikia?

Lytinių lūpų mažinimo operacija (labiaplasty): ar to reikia?

Tai – gana populiari plastinė operacija: moterys nori sumažinti išorines arba vidines lytines lūpas. Norinčių susimažinti lytines lūpas vis daugėja: Didžiojoje Britanijoje 2008 metais buvo atlikta 1118 tokių operacijų, 2006 metais – 669, 2007 metais – 404. Tokią operaciją merginos darosi vėlyvoje paauglystėje arba perkopusios dvidešimtmetį, kartais – labai jaunos mergaitės, 10-11 metų.

Ką apie tai mano ekspertai?

Dr. David Delvin teigia, kad dažniausiai norą susimažinti lytines lūpas lemia dvi priežastys:

Tam turi įtakos pornografiniai filmai. Moterys mano, kad jų lytiniai organai turi būti būtent tokie, kokius mato filme, ir jei jie tokie nėra, tai suvokiama kaip kažkas nenormalaus.

Kadangi dabar moterys vis dažniau depiliuoja gaktos plaukus, švariai nuskusta gakta gali parodyti, kad... lytinės lūpos yra asimetriškos.

Kaip ir bet kuri kita operacija, lytinių lūpų mažinimo operacija gali būti rizikinga. Nors iki šiol neužfiksuota jokių komplikacijų, tačiau manoma, kad tai gali lemti sudėtingesnį gimdymą. Moterys, kurioms buvo atlikta lytinių lūpų mažinimo operacija, teigė, kad joms buvo gana sudėtinga po jos atsigauti ir pradėti vaikščioti.