Kegel8.lt
+370 626 80500
9.00 - 16.00

Gimdos fibromos operacija

Gimdos fibromos operacija

Gimdos fibroma vadinami navikai, augantys gimdoje ir aplink ją. Tai visai nedidelės ataugėlės, ir dauguma moterų net neįtaria apie gimdos fibromą. Paprastai gimdos fibroma diagnozuojama atliekant profilaktinę apžiūrą ir darant tyrimus.

Fibroma gali būti gydoma vaistais, o jei tai nepadeda, gali būti atliekama chirurginė operacija. Operacijos tipas priklausys nuo fibromos sudėtingumo.

Endometriumo pašalinimas (vidinės gimdos sienelės)

Ši operacija atliekama per 30-45 minutes, taikant bendrąją nejautrą. Chirurgas nustatys, kurioje vietoje yra fibroma, ir bus pašalinta ta gimdos dalis, kuri yra pažeista fibromos.

Gimdos arterijos embolija

Kai moteriai negali būti atliekama bendra nejautra arba fibroma yra labai išplitusi. Šią procedūrą atlieka gydytojas radiologas, kuris per kateterį sušvirkščia medžiagas, blokuojančias kraujagysles, kurios skatina fibromos plitimą. Po šios procedūros pacientė turi būti stebima, todėl ligoninėje turi likti 24-28 valandas, o operacijos 2 savaites ilsėtis.

Miomektomija

Šioos procedūros metu fibroma pašalinama chirurginiu būdu. Operacija atliekama taikant bendrąją nejautrą, atliekami maži pjūviai, per kuriuos fibroma pašalinama.

Histerektomija

Šios operacijos metu pašalinama gimda. Jei fibromos forma yra labai sunki, ir Jūs jau ilgą laiką kraujuojate, gali būti rekomenduojama atlikti histerektomiją. Po šios procedūros moteris nebegali turėti vaikų.

Po visų šių operacijų būtina stiprinti dubens raumenis. Patartina daryti Kėgelio pratimus, tačiau turite būti užtikrintos, kad juos darote teisingai, priešingu atveju, tai neduos jokios naudos. Kad būtumėte tikros, jog mankštinatės teisingai, siūloma naudoti Kegel8 elektroninius treniruoklius, kurie mankština 90 % dubens raumenų, tuo tarpu įprasti Kėgelio pratimai mankština tik 40 % dubens raumenų, ir rezultatai pastebimi tik po 8-12 savaičių. Elektroniniai dubens treniruokliai ne tik taupo laiką, bet ir rezultatai pastebimi daug greičiau – jau po trijų savaičių. Taigi, ko Jūs laukiate?