Kegel8.lt
+370 626 80500
9.00 - 16.00

Dubens skausmas: kokios ligos tai gali sukelti?

Dubens skausmas: kokios ligos tai gali sukelti?

Yra tiesiog begalė priežasčių, dėl kurių gali būti jaučiamas skausmas dubens srityje. Skausmas gali būti ūmus ir lėtinis. Kad išsiaiškintumėte priežastį, nedelsiant kreipkitės į gydytoją. Žemiau pateiksime informaciją apie dažniausiai pasitaikančias dubens ligas.

Adenomyosis

Adenomyosis vadinama būklė, kai endometriumo audinys įauga į gimdos sienelę. Dažniausiai taip nutinka moterims po menopauzės, tačiau nė viena nėra nuo to apsaugota – medikų praktikoje pasitaikė ir tokių atvejų, kai Adenomyosis diagnozuota jaunesnėms moterims. Ši liga itin pavojinga jaunoms moterims – padidėja persileidimo tikimybė ir nevaisingumo problemų. Moterys, kurioms buvo nustatyta Adenomyosis, teigė, kad jautė skausmą ne tik dubens srityje, bet ir pereinantį į kojas. Adenomyosis paprastai gydoma skausmą malšinančiais vaistais ir hormonų terapija.

Endometriozė

Endometriozė - audinys, panašus į gimdos gleivinę, atsiranda ir vystosi už gimdos ribų. Endometriozė gali sukelti lėtinį dubens skausmą, dauguma moterų kenčia didelius skausmus menstruacijų metu. Laiku negydoma gali sukelti vaisingumo problemų. Sunku pasakyti, kas sukelia endometriozę, tačiau gydytojai teigia, kad tai – dažniausiai paveldima liga.

Fibroma

Fibroma yra gimdoje ir apie ją augantys navikai ir ataugos. Dauguma moterų nežino, jei turi fibromą, tačiau tai gali sukelti dubens skausmus. Gydytojai gali skirti hormoninių vaistų, o jei fibroma labai paplitusi ir sukelia didelius skausmus, gali būti atliekama operacija.

Dirgliosios žarnos sindromas

Tai gana dažnas sutrikimas, pasireiškiantis 1 iš 5 žmonių tam tikru gyvenimo laikotarpiu. Tai sukelia spazmus, viduriavimą, vidurių užkietėjimą, pilvo pūtimą, sukelia lėtinį dubens skausmą. Dažniausiai šį sindromą sukelia stresas, tačiau nuo šio sindromo galima apsisaugoti. Reikėtų pakoreguoti savo mitybą bei išmokti valdyti stresą.

Kiaušidžių cistos

Tai – gana pasireiškiantis sutrikimas, ir dažnai moterys nieko apie tai nežino. Jeigu cistos didelės, tai gali sukelti dubens skausmą. Kiaušidžių cistos tikrai nereiškia, kad sergate vėžiu, cistos dažniausiai išnyksta savaime. Vis dėlto, jei įtariate, kad turite cistą, vertėtų apsilankyti pas gydytoją.

Dubens abscesai

Dubens abscesai yra reti, atsirandantys po infekcijų dubens srityje. Tai pasireiškia karščiavimu ir stipriu skausmu dubens srityje. Jei jaučiate šiuos simptomus, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją. Laiku negydomi abscesai gali pridaryti daug žalos.

Dubens kongestija

Tai – venų išsiplėtimas skrandyje. Jaučiamas didelis skausmas dubens srityje, sumažėjantis atsigulus. Būtina kreiptis į gydytoją, kuris paskirs skausmo malšinančių vaistų ir pritaikys hormonų terapiją.

Dubens uždegimas

Tai – dažnai pasitaikanti liga, galinti apimti gimdą, kiaušides ir kiaušintakius. Tai sukelia dubens skausmą, jaučiamas skausmas lytinių santykių metu. Galimas karščiavimas

Dažniausiai dubens uždegimu serga 16-24 metų moterys. Laiku negydant, moteris gali tapti nevaisinga.

Dubens organų slinkimas (prolapsas)

Dubens organai gali pasislinkti senstant, po gimdymo, atliktų operacijų ir dėl kitų priežasčių. Tam užkirsti kelią gali dubens raumenų stiprinimas, o geriausiai tai padės padaryti Kegel8 produkcija, pavyzdžiui, Kegel8 Ultra elektroninis treniruoklis netgi turi specialią funkciją prolapsui.

Dubens organų slinkimas tikrai nemalonus: keliantis skausmą bei galintis suteikti kitų nepatogumų. Slenkant dubens organams, svarbiausia stiprinti dubens raumenis – tai netgi gali padėti išvengti operacijos.

Šlapimo takų infekcijos

Tai tikrai dažna priežastis, kodėl jaučiamas skausmas dubens srityje. Taip pat gali būti jaučiamas deginantis skausmas šlapinantis . Šlapimo takų infekcijomis gali sirgti įvairaus amžiaus vyrai ir moterys, tačiau dažniausiai šia liga serga moterys. Gydomas uždegimas praeina per kelias dienas.